Tweet to post (wpis, publikacja) w serwisie internetowym twitter.com.

Definicja – co to znaczy tweet

Jako tweet określa się post zamieszczony przez użytkownika w serwisie społecznościowym twitter.com. Twitter jest serwisem umożliwiającym prowadzenie użytkownikom mikroblogów i publikowanie krótkich wiadomości tekstowych. Długość każdej wiadomości na twitterze to aktualnie do 280 znaków, wcześniej przez długi czas było to do 140 znaków, co oryginalnie wynikało z limitu znaków wiadomości SMS, poprzez które można było dodawać tweety (20 znaków do limitu 160 znaków w jednym SMSie było przeznaczane na dane dla twitera). Użytkownicy mogą obserwować się wzajemnie, dzięki czemu wyświetlane są im wszystkie tweety publikowane przez interesujące ich osoby.


Przykłady użycia słowa tweet

  • Zespół Iron Maiden prawdopodobnie pracuje nad nowym albumem. Informację taką podał w tweecie menedżer zespołu.
  • Usunąłem Mariusza z obserwowanych na twitterze. Kiedyś pisał ciekawe rzeczy o nauce, ale od jakiegoś czasu praktycznie wszystkie jego tweety były na tematy polityczne.

Tweet – analiza i ciekawostki

W języku angielskim słowo tweet oznacza ćwierknięcie, co w pewnym sensie można odnieść do krótkiej formy wiadomości publikowanych w serwisie twitter.com. Czynność pisania wiadomości w serwisie Twitter określa się jako „tweetowanie”.