Mindfuck to z ang. mózg rozje*ny, zwrot posiada dwa znaczenia potoczne:

1. Określenie oznaczające chwilowe paraliżujące niezrozumienie sytuacji.

2. Rodzaj zdjęć w internecie lub memów.

Definicja – co to znaczy mindfuck

1. Mindfuck oznacza taki stan umysłu, w którym ktoś chwilowo nie może zareagować, nie wie co myśleć/powiedzieć o danym zjawisku, zachowaniu czy też osobie.
2. Taki rodzaj zdjęć albo memów, który powoduje dezorientację. Mindfuck jest tu wywołany szokiem, bądź też skrajną absurdalnością widocznych treści. W tym znaczeniu może to dotyczyć sytuacji uświadamiających, np. mindfuck związany z pokazaniem okrutnej prawdy, jak i sytuacji wymyślonych, absurdalnych, skandalicznych czy też nieprzyzwoitych.


Przykłady użycia określenia mindfuck

 • – … i on wtedy pobił ją tak, że aż poroniła…
  – Ku*wa mać… ale mindfuck
 • – Widziałeś tego mema z papieżem i dziećmi?
  – Weź mi nie mów nawet. Co za mindfuck
 • – Łap link, obczaj sobie tego mema.
  -…
  – I jak?
  Mindfuck.

Mindfuck – analiza i ciekawostki

Wyrażenie mindfuck pochodzi od połączenia dwóch słów, wywodzących się z języka angielskiego: mind – mózg, umysł, rozum oraz f*ck, które odpowiada wielu przekleństwom w języku polskim. Mindfuck można więc przetłumaczyć jako: mózg rozje*any. Ciekawostką może być fakt, że w języku angielskim mindfuck odpowiada innym wyrażeniom oraz wulgaryzmom i w zależności od kontekstu może oznaczać: pieprzona/pieprzony; ku*widołek; zamęt/zamieszanie; ku*wa; pranie mózgu; popier*olony/popier*olona/popier*olone; itp.