Określenie szafiarki ma dwa znaczenia:

1. Blogerki modowe

2. Wielbicielki zakupów, mody, ubrań, strojnisie.

Definicja – co to znaczy szafiarki

1. Określenie szafiarki pojawiło się na stałe w języku polskim w czasie, gdy popularne stały się blogi modowe. Wiele dziewcząt i kobiet znalazło pomysł na siebie i na dochodowy biznes, tworząc stylizacje, wrzucając ich zdjęcia do sieci i kreując modę w gronie swoich czytelników. Dziś szafiarki przeniosły swoje blogi na portale społecznościowe, jednak wciąż aktywnie działają, niektóre z nich założyły również swoje marki ubrań, jak popularna Jessica Mercedes.
2. Słowo szafiarki ma również drugie znaczenie. Szafiarka nie musi być blogerką modową, można też nazywać tak kobietę, która przesadnie kocha modę i związane z nią tematy, a także nieustannie kupuje nowe ubrania i buty.


Przykłady użycia określenia szafiarki

  • – Ej co to za laski stoją przed tą sklepową wystawą od pół godziny?
    – Nie mam pojęcia, pewnie jakieś szafiarki.
  • – Moja siostra jest szafiarką, od kilku lat prowadzi swojego bloga modowego i doradza innym dziewczynom, jak się modnie ubierać.

Szafiarki – analiza i ciekawostki

Jedna z pierwszych szafiarek w Polsce, wspomniana wcześniej Jessica Mercedes, jest bohaterką słynnej afery metkowej. Właścicielka własnej marki odzieżowej Veclaim wprowadziła swoich klientów w błąd, zapewniając, że ubrania z jej butików szyte są w Polsce. Niestety kłamstewko wyszło na jaw, kiedy pod metką Veclaim, znaleziono oryginalną metkę… Fruit Of The Loom.