Lamus to ktoś, kogo nie darzy się szacunkiem, frajer. To osoba niezbyt lubiana, nie potrafiąca nic zrobić, bojąca się większości rzeczy.

Definicja – co to znaczy lamus

Słowem lamus określa się osobę, której nie darzy się szacunkiem. Postrzega się taką osobę jako gorszą i niewartą uwagi. Czasami używa się tego słowa również w odniesieniu do kogoś, kto jest kiepski w jakiejś konkretnej dziedzinie, np. jeśli ktoś gra słabo w piłkę, to osoby grające lepiej mogą uznać go za lamusa. Jest to określenie negatywne i nazywanie nim kogoś jest próbą obrażenia go.
Lamus czyli inaczej nerd, ciota, frajer, niedojda, gamoń. Osoba taka nie potrafi nic zrobić czyli ma dwie lewe ręce, zawsze potrzebuje czyjejś pomocy w załatwianiu spraw, boi się praktycznie wszystkiego i paradoksalnie trzyma się od innych z daleka trzymając tylko z osobami o podobnym charakterze i zainteresowaniach.


Przykłady użycia słowa lamus

  • Dlaczego ja zawsze muszę takich lamusów dostawać do drużyny? Muszę się potem starać za wszystkich bo te osły nic nie potrafią zrobić dobrze.
  • Jak to jest, że taka ekstra dziewczyna jak Baśka spotyka się z takim lamusem jak Wojtek? Przecież ten gość to definicja frajera.
  • Widziałeś tego lamusa? Przecież on nawet nie potrafi dobrze w piłkę kopnąć.
  • Boże co za lamusy są w mojej drużynie, wszystko przegram przez nich.