Słowo Bot posiada dwa różne znaczenia:

1. Program komputerowy używany do automatycznego wykonywania pewnych czynności.

2. W środowisku graczy osoba, która gra słabo i przede wszystkim bezmyślnie.

Definicja – co to znaczy bot

1. Bot jest programem komputerowym stworzonym w celu automatycznego wykonywania pewnych czynności, bez ingerencji ludzkiej. Zastosowanie botów jest niezwykle szerokie – od automatycznego odpowiadania na wiadomości, po wykonywanie czasem bardzo złożonych czynności np. w grach komputerowych. W tym drugim przypadku boty służą zazwyczaj do oszukiwania i zdobywania przewagi nad innymi graczami, jak np. pozyskiwanie surowców, podczas gdy jego użytkownik nie robi nic, lub wspomaganie celności w strzelaninach. Dlatego też boty w środowisku graczy są postrzegane negatywnie.
2. Negatywne określenie gracza, który gra bardzo słabo lub wykonuje zupełnie bezmyślne działania. Nawiązuje do znaczenia opisanego wyżej i jest sformułowaniem obraźliwym dla adresata.


Przykłady użycia słowa bot

  • Ten gość w przeciwnej drużynie ewidentnie używa botów. Nie da się zdobyć takiego poziomu w tak krótkim czasie, trzeba by grać 24 godziny na dobę.
  • Shadowwarior543 ty cholerny bocie, jak widzisz, że cała drużyna atakuje to nie biegnij w przeciwnym kierunku jak kretyn!
  • Na moim komunikatorze internetowym pojawiła się opcja rozmowy z botem, muszę przyznać, że działa świetnie – rozmawia się jakby to był żywy człowiek!

Bot – analiza i ciekawostki

Nazwa bot pochodzi od angielskiego słowa robot (występującego w takiej formie również w języku polskim).