Walenie wiadra jest sposobem na palenie marihuany.

Definicja – co to znaczy walić wiadro

Walić wiadro oznacza jednorazowe wciąganie całości dymu powstałego wskutek spalenia jointa lub fifki z odpowiednio przygotowanych do tego celu naczyń, najczęściej dwóch plastikowych butelek. Walenie wiadra to jeden z najszybszych sposobów osiągnięcia stanu upalenia. Korzystają z niego głównie bardziej doświadczeni palacze, którzy potrzebują zdecydowanie większych dawek narkotyku aby zaspokoić swoje potrzeby.


Przykłady użycia określenia walić wiadro

  • – Idziemy walić wiadro?
    – Tylko uważaj żebyś nie rozlał wody tak jak ostatnio!
  • – Dobra, wszystko gotowe. Dawaj lufkę i zbijam.
    – nie mam…
    – To zaprosiłeś mnie na walenie wiadra, a nie masz stuffu?
    – Myślałem, że ty przyniesiesz!

Walić wiadro – analiza i ciekawostki

Sposobów, w jakie można walić wiadro jest mnóstwo, jednakże całość sprowadza się do prostej zasady. Dzięki wykorzystaniu cieczy wytwarza się podciśnienie, które powoduje zaciąganie powietrza do wewnątrz naczynia. Miejsce wlotu zatyka się najczęściej szczelnie fifką, a tym samym spala jej zawartość. Dym gromadzi się nad taflą i usuwając fifkę można odwrotnym ruchem wytworzyć napór, który wpycha powietrze do płuc.
Palenie marihuany w ten sposób zdecydowanie nie jest dla osób początkujących. W bardzo krótkim czasie dostarcza się do płuc cały dym z butelki, co jest bardzo dużą dawką. Aby nie marnować towaru koniecznym jest też jak najdłuższe przetrzymanie go w płucach. Zbyt wczesne wypuszczenie dymu lub zakrztuszenie się nim jest odbierane jako faux pas, albo nieumiejętność palenia. W środowisku istnieje duży nacisk na to, aby początkujący mówił wprost o swoim doświadczeniu w kwestii palenia z butli, gdyż używa się do tego celu dużo suszu.