Słowo pokemon posiada dwa różne znaczenia:

1. Postać z japońskiej kreskówki o tym samym tytule.

2. Określenie niezbyt inteligentnej osoby, szczególnie w internecie.

Definicja – co to znaczy pokemon

1. Pokemon to nazwa japońskiej gry komputerowej opowiadającej o wymyślonych stworzeniach. Stworzonka te nazywane są właśnie pokemonami. Na bazie pierwowzoru, wydanego w 1996 roku, pokemony zaczęły pojawiać się również w komiksach i innych grach. Wyprodukowano także serial animowany, który osiągnął ogromną popularność wśród dzieci i młodzieży, choć ma również relatywnie dużą rzeszę fanów wśród osób dorosłych. Popularnością idącą w dziesiątki milionów użytkowników cieszyła się także mobilna gra „Pokemon GO” wydana w 2016 roku.
2. Jako pokemony określa się w internecie osoby o niskim poziomie inteligencji, lub przynajmniej piszące w sposób, który mógłby nań wskazywać. Zazwyczaj odnosi się to do nastoletnich dziewczynek (rzadziej chłopców), które nie tylko piszą mało inteligentne komentarze, lecz także w specyficzny, irytujący sposób (oJejQ aLE sŁitAŚnY pIEseK).


Przykłady użycia słowa pokemon

  • Poszliśmy wczoraj z chłopakami pokręcić się po osiedlu i pograć w pokemony. Zajęliśmy wszystkie okoliczne gymy i pokonaliśmy kilku bossów.
  • Jak tylko zaczynają się wakacje w szkołach to nasze forum zaczyna aż roić się od wszelkiej maści pokemonów, których wynurzań nie da się czytać. Dlatego najlepiej sobie zrobić przerwę od forum na okres letni.

Pokemon – analiza i ciekawostki

Tytuł „Pokemon” pochodzi od złączenia wyrazów „poketto monsuta” (jap.) lub „pocket monster” (ang.), oznaczających „kieszonkowe potwory” i odnoszących się bezpośrednio właśnie do głównych bohaterów tej serii.