Julka z Twittera to emocjonalna dziewczyna aktywna w mediach społecznościowych, w bardzo agresywny sposób broniąca swoich racji.

Definicja – co to znaczy Julka z Twittera

Julka jest najczęściej nadawanym imieniem żeńskim w latach 2001-2012, więc wiele internautek do 20 roku życia je nosi. Negatywny wydźwięk zaczęło mieć w 2020 roku, gdy młode dziewczyny stały się bardziej aktywne na strajkach i w sprawach polityczno-społecznych. Julkami więc nazywano ogół młodych dziewczyn, które ochoczo brały udział w takich wydarzeniach, były aktywne w mediach społecznościowych (głównie na Twitterze) i bardzo często ich zachowanie było emocjonalne, porywcze, niepoparte żadnymi faktami i wiedzą. Takie dziewczyny nie tolerują innych poglądów, pouczają innych, nie znoszą krytyki, mężczyzn, osób religijnych itd. Często są agresywne i porywcze. Uważają się lepsze i mądrzejsze od pozostałych, a z gorszymi od siebie wchodzą w ostre dyskusje. Obecnie to określenie wyszło już poza ramy Twittera.


Przykłady użycia określenia Julka z Twittera

  • – Mój kościół wcale nie jest taki zły jak mówisz. Pomagamy sobie wzajemnie, a ostatnio nawet zorganizowaliśmy zbiórkę odzieży dla potrzebujących.
    – Zachowujesz się jak ich jakiś opłacony wojownik!
    – Kobieto, uspokój się. Zachowujesz się jak Julka z Twittera.
  • – Olga zachowuje się jak Julka z Twittera.
    – Wiem, spróbuj powiedzieć jej, że masz inne zdanie o LGBT, a zaraz dostaniesz po głowie.