Określenie instrybutor posiada dwa znaczenia slangowe wywodzące się z jednej sytuacji:

1. Instrybutor to potoczna nazwa dystrybutora paliwa na stacji benzynowej.

2. Instrybutor to osoba, która się przejęzyczyła.

Definicja – co to znaczy instrybutor

1. Instrybutorem zaczęto potocznie nazywać dystrybutor paliwa, po tym, jak dystrybutor nazwała w ten sposób osoba nagrywająca nieudolną akcję policji na stacji paliw w Rymaniu. Jest to forma celowego pokrętnego określenia. Wyrażenie instrybutor pochodzi z filmiku w serwisie YouTube, w którym kobieta wjechała samochodem w stację benzynową Orlen. Podczas interwencji policyjnej jeden ze świadków zajścia (nagrywając je) krzyczy, żeby policjanci nie strzelili przypadkowo z broni palnej w instrybutor (miał na myśli dystrybutor paliwa). Słowo to szybko stało się obiektem drwin i żartów internautów, którzy zrobili z nim wiele memów.
2. Instrybutorem młodzież nazywa również potocznie osobę, która ma tendencję do przejęzyczeń. Najczęściej jest to efekt niedbałej artykulacji, choć może się zdarzyć, że przyczyną jest wada aparatu mowy.


Przykłady użycia określenia instrybutor

  • – Zawalona ta stacja, jakby wszystkim nagle się paliwo pokończyło.
    – Ostatni instrybutor masz wolny.
  • – Paliwo się kończy. Trzeba zalakować.
    – Chyba zatankować, instrybutorze. Zalakować to sobie zęby możesz co najwyżej.

Instrybutor – analiza i ciekawostki

Nazwa instrybutor pochodzi z nagrania akcji policyjnej na stacji paliw Orlen w Rymaniu. Gdy kobieta kierująca samochodem wjechała w budynek stacji paliw, funkcjonariusze próbowali nieudolnie ją zatrzymać. Wówczas nagrywający całe zdarzenie krzyknął bezsilnie: Ku*wa! W instrybutor Ku*wa nie strzel!. Obawiał się bowiem, że policjanci, próbujący przestrzelić opony samochodu, trafią w dystrybutor, doprowadzając tym samym do groźnego wybuchu.