GG – skrót angielskiego zwrotu „Good Game”, oznaczającego „dobra gra”. W przeszłości także skrócona nazwa popularnego komunikatora „Gadu-Gadu”.

Definicja – co to znaczy GG

GG (ang. Good Game), oznaczające dobra gra, jest zwrotem używanym we wszelkiego rodzaju grach multiplayer. Używane jest zazwyczaj na końcu rozgrywki i jest wyrazem uznania dla rozegranego meczu lub jego części ze względu na jego wyrównanie, albo wręcz przeciwnie, gdy jedna z drużyn lub jeden z graczy zupełnie zdominuje przeciwnika. Ogólnie rzecz biorąc jest to sposób na pochwalenie przebiegu zakończonej właśnie rozgrywki.
Czasami może być używane ironicznie w odpowiedzi na czyjeś wyjątkowo fatalne zagranie, np. spadnięcie z mapy lub użycie przedmiotu w zupełnie niedorzecznym momencie.
Nadal można spotkać się ze zwrotem GG jako skrót od nazwy polskiego komunikatora internetowego Gadu-Gadu, jednak wraz ze spadkiem jego popularności używany jest coraz rzadziej w tym kontekście.


Przykłady użycia zwrotu GG

  • Stary ale wymiatasz. Rozwaliłeś całą ich drużynę praktycznie sam. GG!
  • Dawno nie grałem tak wyrównanego i emocjonującego meczu! GG

GG – analiza i ciekawostki

GG – analiza i ciekawostki
Choć trudno dokładnie określić czas, w którym zwrot ten powstał, uznaje się, że jest on obecny w środowisku gier multiplayer niemalże od pojawienia się pierwszych gier tego typu, dlatego trwale wpisał się do słownika podstawowych zwrotów używanych przez graczy.
Fraza Good Game funkcjonuje również w sferze gier karcianych lub turniejów automatowych – jest szczególnie popularna w świecie polskie kasyna online.