Słowo edgy posiada dwa różne znaczenia:

1. Określenie kogoś, kto na siłę stara się być postrzegany jako modny i fajny.

2. Coś bardzo kontrowersyjnego, odważnego, bez zahamowań, po bandzie.

Definicja – co to znaczy edgy

1. Edgy (czyt. edżi) jest pochodzącym z języka angielskiego potocznym określeniem kogoś, kto za wszelką cenę stara się uchodzić za niezwykle modnego i fajnego. Jest to w pewnym sensie sytuacja, kiedy osoba tak bardzo próbuje być „cool” lub awangardowy, że zaczyna to być przesadzone, tym samym stając się jednocześnie karykaturą postaci, na którą się kreuje. Osoba taka oczywiście nie ma świadomości tego, przez co postrzegana jest dość ironicznie przez otoczenie. Określenie to ma więc raczej charakter ironiczny i prześmiewczy.
2. W odniesieniu do memów internetowych, rozmów i żartów termin edgy funkcjonuje także jako określenie czegoś bardzo kontrowersyjnego, łamiącego ogólnie przyjęte normy, pozbawione dobrego smaku i najczęściej urażającego uczucia większości osób. W szczególności w odniesieniu do memów oznacza te z najczarniejszym humorem i najbardziej po bandzie i bez zahamowań.


Przykłady użycia zwrotu edgy

  • Dzisiejsze dzieciaki słuchające heavy metalu starają się być tak bardzo metalowe, że nawet nie mają pojęcia jak bardzo są edgy.
  • Jak patrzę na swoje stare zdjęcia to nie mogę się nadziwić jak bardzo edgy byłem w gimnazjum. Wtedy wydawało mi się jednak, że jestem superfajny i true.
  • Skończmy z tymi memami dla grzecznych dziewczynek, ma ktoś jakieś rasowe edgy memeski?

link