Wubba lubba dub dub to zwrot pochodzący z amerykańskiego serialu animowanego „Rick and Morty”, który oznacza „I am in a great pain, please help”.

Definicja – co to znaczy wubba lubba dub dub

Wubba lubba dub dub to absurdalny zwrot, tzw. catchphrase (powiedzonko, które szybko wpada nam w ucho i jest powtarzane wiele razy) pochodzący z wypowiedzi bohatera kreskówki dla dorosłych Rick and Morty, Rick’ego. Jest to wybitny naukowiec i alkoholik, którego wyróżnia niekonwencjonalne podejście do rzeczywistości oraz absurdalność. Często wypowiadany przez niego tekst Wubba lubba dub dub (czytaj Łaba laba dab dab) oznacza, jak wyjaśnia sam autor (sezon 1, odcinek 11), I am in a great pain, please help, czyli w tłumaczeniu na język polski Jestem w wielkim bólu, pomóż, proszę.


Przykłady użycia określenia wubba lubba dub dub

  • – Jak tam dziś? Boli główka po wczoraj?
    Wubba lubba dub dub!
    – Hahaha…
  • – Coś ty taki markotny dziś?
    Wubba lubba dub dub
    – O, co się dzieje?

Wubba lubba dub dub – analiza i ciekawostki

Twórcy tłumaczą, że powiedzenie Rick’ego powstało jako bezsensowne powiedzonko, które miało być kpiną z catchphrase’ów pojawiających się w programach telewizyjnych i filmach. Jednakże fani serialu byli na tyle zaintrygowani tym zwrotem, że zaczęli szukać własnej definicji. Autorzy nie sądzili, że tak głupie wyrażenie, może wywołać tak głębokie poruszenie wśród oglądających.