Określenie szlauf tyczy się kobiet i posiada dwa zbliżone znaczenia slangowe:

1. Galerianka/nastolatka szukająca sponsora

2. Kobieta, która się nie szanuje

Definicja – co to znaczy szlauf

1. Szlauf to określenie na dziewczynę lub kobietę, która się nie szanuje, jest puszczalska lub zdzirowata. Szlaufem w języku potocznym określa się nastolatkę, która sprzedaje swoje ciało za pieniądze lub drobne upominki w postaci ubrań, lub biżuterii. Inna nazwa młodych dziewcząt zdobywających profity dzięki świadczeniu usług seksualnych to galerianki.
2. Słowo szlauf bywa też używane jako określenie kobiety nieszanującej się, która jest znana z częstej zmiany partnerów łóżkowych.


Przykłady użycia określenia szlauf

  • Zaproponował mi, że jak się z nim przeliżę, albo podziałamy coś więcej, to kupi mi łańcuszek albo kolczyki, idiota myśli, że jestem jakimś szlaufem?
  • – Ona znowu buja się z jakimś gościem? Kilka temu na imprezie była z innym.
    – Nie wiesz, że ona co tydzień się spotyka z nowym typem? Przecież to zwykły szlauf.

Szlauf – analiza i ciekawostki

Szlauf to tak naprawdę błędna wymowa słowa szlauch oznaczającego węża ogrodowego. Wymiana ch na f wynika głównie z fonetyki oraz z chęci uproszczenia sobie wymowy słowa przez niektóre regiony kraju. Przez błędne wymawianie wyrazu szlauch w języku pojawiło się określenie szlauf, któremu slang uliczny i gwary młodzieżowe szybko nadały nowe znaczenie, i tak dziś słowo to używane jest jako określenie źle prowadzących się młodych dziewcząt i kobiet.