Sok z gumijagód to inaczej denaturat lub mieszanina jabola z colą.

Definicja #1 – co to znaczy sok z gumijagód

Sok z gumijagód ma dwa znaczenia. Jedno z nich oznacza denaturat, czyli substancję chemiczną, która dodaje się do wielu kosmetyków mających w swoim składzie alkohol. Jednak sok z gumijagód to również mieszanina jabola (najlepiej amareny) z najtańszą colą dostępną w sieciowym sklepie, czyli na przykład z Biedronki.

Definicja #2 – co to znaczy sok z gumijagód

Sok z gumijagód to inaczej denaturat. Nazywany również sokiem jagodowym na kościach. Denaturat to handlowa nazwa alkoholu etylowego, który celowo zabiera szkodliwe dodatkowe substancje, by nie spożywać go. Ma charakterystyczny czerwony lub fioletowy kolor. Stosuje się go w gospodarstwie domowym, ponieważ jest świetnym rozpuszczalnikiem, ma właściwości odkażające i czyszczące, ale alkoholicy mimo wszystko w kryzysowych sytuacjach braku możliwości zakupu alkoholu piją tańszy denaturat. Ma on niższą cenę ze względu na to, że pozostałe alkohole mają nałożoną akcyzę i są dużo droższe.
Sokiem z gumijagód nazywa się również mieszankę jabola typu Amarena i napoju gazowanego np. Coli. Ważne jest, by mieszanka wyszła tanio dlatego też wybiera się najtańszego dostępnego jabola i najtańszą colę.


Przykłady użycia określenia sok z gumijagód

 • – Co masz pod pazuchą?
  Sok z gumijagód!
 • – Co byś powiedział na sok z gumijagód?
  – Chętnie bym się napił!
  – Dobrze to słyszeć, bo ja też. To idziemy?
  – Pewnie!
 • – Co pijemy?
  – A co zostało?
  – Wóda, pół Amareny i resztka Tęczowej Coli.
  – To dawaj po kielichu, a potem sok z gumijagód. Wystarczy na dwóch.