Plastik jest popularnym określeniem kobiety, która przesadnie dba o swój wygląd, jednocześnie wyglądając dość tandetnie. W szczególności, gdy używa zbyt dużo makijażu.

Definicja – co to znaczy plastik

Słowem plastik określane są kobiety, które zbyt dużo się malują i ogólnie bardzo dużą wagę przykładają do tego jak wyglądają, jednocześnie osiągając często efekt odwrotny do zamierzonego, gdyż staje się to przerysowane i tandetne. Określenie kobiety w ten sposób często jest wyrazem opinii, że nie ma ona do zaoferowania nic innego poza urodą (często dyskusyjną bez ogromu makijażu). Słowa plastik używa się również często wobec kobiet, u których na pierwszy rzut oka widać, iż poprawiały sobie urodę poprzez przeróżne zabiegi takie jak powiększanie ust, biustu itd. Sformułowanie to generalnie ma na celu ukazanie bardzo niewielkiej naturalności w wyglądzie (więcej „plastiku” niż naturalnego wyglądu).
Sporadycznie mianem plastiku bywają określane także karty kredytowe lub debetowe, co wynika wprost z materiału z jakiego są produkowane.


Przykłady użycia słowa plastik

  • Ta nowa dziewczyna Sławka to jakiś totalny plastik. Usta ma napompowane jak glonojad, na twarzy z kilogram tapety a na nogach białe kozaczki.
  • Miałem nadzieję, że ma do zaoferowania coś więcej niż wygląd, ale okazała się zwykłym plastikiem – nie da się z nią porozmawiać o niczym innym niż makijaż i celebryci.