Słowo pałowanie posiada cztery różne znaczenia:

1. Pałować się (z czymś) – męczyć się z czymś.

2. Pałowanie – bicie pałkami przez policję.

3. Pałuj się – wulgarne określenie, sugerujące, aby ktoś się odczepił.

4. Pałowanie – agresywne korzystanie z samochodu.

Definicja – co to znaczy pałowanie

1. Jako pałowanie się z czymś określa się sytuację, gdy ktoś bardzo męczy się z jakąś czynnością, sytuacją lub człowiekiem. Jest to określenie czegoś żmudnego, męczącego, często jałowego i zbędnego, co jednak z jakiegoś powodu musi zostać wykonane.
2. Pałowaniem nazywa się bicie pałkami przez policję lub inne służby mundurowe.
3. Sformułowania „pałuj się” używa się w celu zasugerowania w dosadny, dość wulgarny sposób, aby ktoś się „odczepił”, a więc kiedy chcemy, by ktoś zostawił nas w spokoju i się do nas więcej nie odzywał.
4. Pałować można także samochód, zwrot ten tyczy się najczęściej prób amatorskiego driftu i funkcjonuje przeważnie w formie „pałowanie na ręcznym”. Do driftu najlepiej nadają się samochody z napędem na tylną oś (np. BMW lub Mercedes), natomiast niektórzy próbują zimą wykorzystywać poślizg jaki daje śnieg bądź lód i poprzez zaciąganie hamulca ręcznego również próbują driftowania, prześmiewczo określanego często właśnie mianem „pałowania na ręcznym”.


Przykłady użycia zwrotu pałowanie

  • W poniedziałek koniec urlopu. Znowu będę musiał się przez czterdzieści godzin w tygodniu pałować z tymi wszystkimi idiotami ode mnie z pracy.
  • Pod koniec pierwszej połowy ktoś odpalił racę, więc wpadła policja z ochroną i zaczęli pałować wszystkich kibiców w sektorze gości.
  • Pałuj się, kretynie! Nie chcę mieć już z tobą nigdy nic wspólnego po tym, co naodwalałeś!
  • W związku z tym, że spadł śnieg przypominam, że pałowanie Hondy na ręcznym to nie drift.