Słowo kk posiada dwa różne znaczenia:

1. Potocznie używana odmiana zwrotu „ok, ok”.

2. Forma zapisu miliona.

Definicja – co to znaczy kk

1. W internecie i ogólnie w komunikacji tekstowej „kk” jest często używane jako zamiennik „ok” lub „ok, ok”. Czytane jako „kej kej” wywodzi się ze środowiska osób grających w gry online, gdzie często w trakcie rozgrywki nie ma czasu na pisanie długich wiadomości, przez co komunikaty są zazwyczaj maksymalnie skracane w taki sposób, aby ich napisanie było jak najprostsze. W związku z tym „kk” jest zwykle używane jako wyraz aprobaty lub zrozumienia.
2. Można także spotkać się ze zwrotem „kk” jako sposób zapisu miliona. Wynika to z użycia literki „k” jako symbolu przedrostka kilo, oznaczającego tysiąc danej jednostki. W związku z tym pięć tysięcy złotych zapiszemy jako 5k zł, natomiast osiem milionów złotych jako 8kk zł (milion jako tysiąc tysięcy, a więc kk).


Przykłady użycia zwrotu kk

  • – Umówmy się tak, że zadzwonię do Ciebie jak skończę zajęcia i będę mogła się spotkać, k?
    Kk.
  • Widziałeś chatę tego piosenkarza wczoraj w telewizji? Podobno na same meble wydał jakieś 2kk dolców. (= 2 miliony dolarów)

Kk – analiza i ciekawostki

KK pisane wielkimi literami posiada także znaczenia nie slangowe – są to skróty, które mogą oznaczać także Kodeks Karny lub Kościół Katolicki.