Słowo drop posiada trzy różne znaczenia:

1. Łup z przeciwnika w grach komputerowych.

2. Fragment utworu muzycznego.

3. Narkotyk ecstasy.

Definicja – co to znaczy drop

1. W niektórych grach komputerowych po pokonaniu przeciwnika można pozyskać od niego pewne łupy takie jak walutę lub przydatne przedmioty. Taki łup nazywa się właśnie dropem. Z kolei w przypadku, gdy chcemy zapytać, co dany przeciwnik może po sobie pozostawić, spytamy co ów przeciwnik „dropi”.
2. W niektórych gatunkach muzycznych, szczególnie w przypadku muzyki elektronicznej, dropem określa się charakterystyczny, kulminacyjny moment, w którym następuje swego rodzaju najmocniejsze uderzenie.
3. Dropem nazywa się czasem również narkotyk 3,4-Metylenodioksymetamfetaminę, czyli popularne ecstasy. Narkotyk ten często brany jest przez osoby uczęszczające na wszelkiego rodzaju imprezy taneczne, gdyż wśród efektów jego zażycia występuje między innymi pobudzenie oraz głębsze odczuwanie muzyki i ruchu. Narkotyk ten występuje zwykle w formie tabletek, a więc tzw. „dropsów”. Słowo drop jest więc nieznacznie zmodyfikowaną wersją dropsa.


Przykłady użycia słowa drop

  • Musimy w weekend zebrać drużynę i wybrać się na smoki, bo mają ponoć świetny drop. Ubierzemy się w jakieś fajne zbroje.
  • – I jak było na imprezie z tym DJ-em?
    – Było super ogólnie, wszyscy się świetnie bawili, ale jak poleciał drop w kawałku X, to cała sala oszalała.
  • Nie idę więcej do tego klubu. Wszyscy tam walą dropy i miałem wrażenie, że jestem jedyną nienaćpaną osobą.

Drop – analiza i ciekawostki

W przypadku pierwszych dwóch znaczeń określenie to wywodzi się z języka angielskiego i oznacza m.in. upuszczać lub zrzucać.