Słowo bro posiada dwa różne znaczenia:

1. Brat, kumpel, przyjaciel.

2. Piwo.

Definicja – co to znaczy bro

1. Słowo bro, jako skrót od angielskiego słowa „brother”, w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza brata, używane jest jednak także w slangu (zarówno angielskim, jak i polskim) w znaczeniu przyjaciel, kumpel, towarzysz, „ziomek”. Rozpowszechnione zostało głównie przez subkulturę hiphopową.
2. Bro może być także skrótem od słowa browar używanego jako potoczne określenie piwa.


Przykłady użycia słowa bro

  • Dobra, koniec na dzisiaj, lecimy na bro po robocie?
  • Jak tam leci, bro?

Bro – analiza i ciekawostki

W amerykańskim slangu Bro jest także nazwą subkultury tzw. typowych chłopaków („conventional guys' guys”) do której zalicza się młodych mężczyzn o podobnym stylu ubierania się i zachowania. Nie jest on ściśle określony i bywa bardzo różnie definiowany. Subkultura ta łączona jest z licznymi neologizmami, będącymi powiązanymi z nią wyrazami, które zawierają w sobie partykułę „bro” jako prefiks lub sufiks, np. bro-hug (uścisk dwóch mężczyzn) lub bromance (bliska relacja dwóch mężczyzn nie mająca podtekstu seksualnego). Wiele z nich zostało rozpowszechnionych dzięki postaci Barneya Stinsona, bohatera popularnego amerykańskiego serialu „How I Met Your Mother”, który słynął z licznego ich stosowania.
B.R.O to także pseudonim polskiego rapera i producenta muzyczngo (Jakub Birecki), który jest jednocześnie byłym piłkarzem Startu Otwock i juniorskich drużyn Polonii Warszawa, a także absolwent Akademii Leona Koźmińskiego.