2137 to liczba oznaczająca godzinę śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II.

Definicja – co to znaczy 2137

Jan Paweł II zmarł o godzinie 21:37. W slangu zwrot 2137 jest używany jako swoisty kod osób wyśmiewających się z papieża i kultu, którym jest otoczona jego osoba w Polsce. Dla większości ludzi wierzących godzina ta jest symbolem, godziną którą często dostrzegają na zegarku, czy w przeróżnych przypadkowych sytuacjach, co również stało się obiektem drwin. Jednym z głównych powodów jest nie tylko sam sprzeciw wobec wiary katolickiej, ale także kontrowersje związane z tym pontyfikatem, bezrefleksyjnym i bezkrytycznym podejściem do jego wieloletniej działalności.


Przykłady użycia liczby 2137

  • – Jan Paweł 2 był wielkim Polakiem!
    – No chyba żartujesz człowieku, team #2137 #jp2gmd
  • – Ten ksiądz gwałcił małe dzieci.
    – A zgadnij ile ich było? Pewnie coś koło 2137 xD

2137 – analiza i ciekawostki

2137 jest jednym z najstarszych i najpowszechniej używanych memów w polskim internecie, a jego początki wywodzą się z polskich for trolli wzorowanych na 4chanie. Za usilnym rozpowszechnianiem stoi najprawdopodobniej karachan.
2137 często jest wtrącane do past i komentarzy nie odnoszących się bezpośrednio do papieża, jako zwykły liczebnik, oczko puszczane w stronę czytającego. Jeżeli liczba 2137 powstanie przypadkowo (np. łączna ilość lajków pod artykułem to 2137) to odpowiednio zrobiony screen może stać się memem. Osoby zaangażowane często intencjonalnie doszukują się tej liczby, bądź godziny w przeróżnych miejscach, aby móc dopisać do tego prześmiewczą historię.
O godzinie 21:37 na wielu stronach internetowych pojawiają się wpisy otagowane #2137, zazwyczaj z załączoną pieśnią religijną Barka, którą Jan Paweł II lubił najbardziej.
Wyśmiewanie się z papieża, robienie sobie żartów z godziny jego śmierci, tworzenie memów, pisanie #jp2gmd (Jan Paweł II g**łcił małe dzieci), #jp2zms (Jan Paweł II zaj**ał mi szlugi) itp. nazywamy szkalowaniem papieża. Wpisuje się w to również 2137.