Ztriggerować to wywołać w kimś określone emocje, najczęściej wzburzenie, gniew lub złość.

Definicja – co to znaczy ztriggerować

Ztriggerować oznacza w bardziej lub mniej świadomy sposób zrobić coś, co w innej osobie wywoła określone emocje. Zazwyczaj używa się tego określenia w odniesieniu do negatywnych emocji, przede wszystkim gniewu, jednak nie jest to zawsze regułą. Można powiedzieć więc, że jest to w pewnym sensie „uderzenie w czuły punkt”, który zwykle jest związany z poprzednimi doświadczeniami lub problemami i powoduje w danej osobie mimowolne uwolnienie określonych emocji.


Przykłady użycia słowa ztriggerować

  • Nie wspominaj przy nim o tym jak się będziecie widzieć. Ostatnio coś o tym napomknąłem i chyba coś ztriggerowałem, bo nagle się wściekł i zaczął na mnie krzyczeć.
  • Paulina jest jak bomba zegarowa – trzeba bardzo uważać co się mówi i robi, bo łatwo w niej ztriggerować jakieś dziwne jazdy.

Ztriggerować – analiza i ciekawostki

Ztriggerować jest spolszczonym angielskojęzycznym zwrotem „to trigger”, oznaczającym wyzwalanie, odpalanie, uruchamianie itd. Trigger jako rzeczownik w języku angielskim oznacza z kolei spust, cyngiel, co również ma pewne powiązanie z tym znaczeniem, jako jakaś czynność, która wyzwala lawinę emocji.