Ukręcić Snickersa jest potocznym określeniem defekacji.

Definicja – co to znaczy ukręcić Snickersa

Określenie ukręcić Snickersa ma wydźwięk humorystyczny. Używane jest w sytuacji, gdy ktoś ma naglącą potrzebę, ale nie chce, bądź nie może powiedzieć tego wprost w towarzystwie.
Zwrot ten służy ponadto oswojeniu, poprzez wyśmianie, czynności fizjologicznych, o których rozmawianie budzi u większości osób skrępowanie.
Jest to też bardziej męska i surowa wersja damskiego odpowiednika – upudrować nosek, który również oznacza konieczność pilnego udania się do toalety.
Stwierdzenie ukręcić Snickersa ma swoje znaczeniowe źródło w nazwie popularnego batona. Jego wielkość, kształt i kolor mają budzić skojarzenie z uformowanym kałem.
Tożsame z tym znaczeniem są również inne określenia dla defekacji, funkcjonujące w mowie potocznej młodzieży: ulepić figurkę czy uczyć kreta pływać.


Przykłady użycia określenia ukręcić Snickersa

  • – To teraz ty opowiedz, jaką laskę ostatnio obracałeś.
    – Za chwilę. Najpierw ukręcę snickersa.
  • – No chodźże już. Ile można na ciebie czekać?
    – Muszę ukręcić snickersa. Nie wytrzyma.

Ukręcić Snickersa – analiza i ciekawostki

Zanim w kręgach młodzieżowych określeniu defekacji zaczęło służyć sformułowani ukręcić Snickersa, stosowano nazwę baton. Nowe zwrot wszedł na stałe do języka slangowego wraz z emisją reklam Snickersa opatrzonych hasłem Głodny nie jesteś sobą. Wtedy również zaczęto powszechnie używać w codziennej mowie hasła Zjedz Snickersa, jako zachęty do zaprzestania popisów i tzw. gwiazdorzenia.