SWAG – słowo oznaczające poczucie stylu, bycie modnym i świadome eksponowanie tego. Odnosi się nie tylko do ubioru/wyglądu, lecz także do ogólnego sposobu zachowania – jest więc uniwersalnym słowem określającym fakt, że ktoś świadomie obnosi się z byciem modnym i atrakcyjnym.

Definicja – co to znaczy SWAG

SWAG w pewnym sensie jest synonimem i popularną wśród młodzieży alternatywą dla słów takich jak „cool” czy „trendy”. Słowo to jest pochodną angielskiego określenia „swagger” oznaczającego modny styl zarówno w ubiorze jak i zachowaniu. SWAG używany jest w odniesieniu do kogoś, kto świadomie eksponuje swoją dbałość o styl i bycie w ogólnym rozumieniu „cool”. Słowo to ma wydźwięk pozytywny i używane jest jako forma docenienia czyjejś dbałości o swój wizerunek, zarówno w tym jak wygląda, jak i w tym jak się zachowuje.


Przykłady użycia słowa SWAG

  • Ten gość ma niezły SWAG, wygląda jak żywcem wyciągnięty z jakiegoś magazynu.
  • Patrz jak ta dziewczyna się porusza, aż bije z niej pewność siebie – pełen SWAG.
  • Tomek ledwo wszedł do klubu a już jest obczajany przez jakieś dziewczyny – SWAG jest w nim silny.

SWAG – analiza i ciekawostki

SWAG jest pochodną słowa „swagger” używanego niegdyś głównie przez czarnoskórych amerykanów w subkulturze hiphopowej. Samo słowo „SWAG” jest jednak znacznie starsze. Jego korzenie sięgają XVI wieku a pierwotne znaczenie według Oxford Dictionary to „powodować kołysanie lub zwisanie”. W internecie często spotkać można się z informacją, że SWAG wywodzi się od angielskiego „secretly we are gay” używanego przez homoseksualnych mężczyzn w latach sześćdziesiątych XX wieku, jest to jednak nieprawda. Słowo to ma znacznie dłuższą historię.