Pomadka matowa – do jakiego typu urody?

Matowe wykończenie makijażu jest ponadczasowo eleganckie. Skóra, pokryta matowym podkładem i pudrem najczęściej jest tłusta i skłonna do nadmiernego wydzielania sebum, a to oznacza, że matowienie jej za pomocą kosmetyków jest konieczne. Przy wyborze szminki matowe wykończenie jest kwestią trendów, okoliczności i indywidualnego wyboru.

Matowa szminka – kiedy warto się na nią zdecydować?

Matowy efekt makijażu może być bardzo efektowny, jednak na wstępie warto zauważyć, że nie jest on odpowiedni na każdą okazję i do każdego typu urody. Aby doskonale prezentować się w makijażu matowym warto zestawić ten klasyczny akcent z ponadczasowymi kolorami odzieży oraz niezmiennie modnymi krojami. Wysokiej jakości matowa szminka prezentuje się świetnie zarówno przy mocnym jak i ledwie zauważalnym makijażu oka, a z jej pomocą możesz kreować intensywność makijażu dziennego i wieczorowego. Zauważ, że matowe wykończenie ust świetnie prezentuje się przy klasycznych stylizacjach z białą koszulą i ołówkową spódnicą do kolan, z małą czarną, trenczem i spodniami typu chino o długości 7/8. 

Nakładanie matowej szminki – jak wykonać je precyzyjnie?

Matowa pomadka na ustach nie wybacza błędów. Co to oznacza? Przede wszystkim musisz zadbać o doskonała kondycję skóry warg przed jej nałożeniem, gdyż mat eksponuje każdą nierówność, pęknięcie skóry, marszczenie. Nakładanie matowej szminki powinno odbywać się od wewnętrznej części górnej i dolnej wargi, stopniowo rozprowadzając produkt ku zewnętrznym liniom ust. Matowa szminka w płynie, wyposażona w precyzyjny aplikator nadaje się do nałożenia bezpośrednio z jego pomocą i nie wymaga zastosowania konturówki. W przypadku matowych pomadek nie jest to regułą. Matowa szminka w sztyfcie wymaga obrysu ust kredką i precyzyjnego nałożenia pędzelkiem. Jej zaletą jest najczęściej doskonała intensywność koloru oraz długotrwały efekt na ustach. 

Jakim kobietom pasuje matowa pomadka na ustach?

Wykończenie makijażu ust w matowym tonie odpowiednie jest dla kobiet, które chcą wyglądać elegancko i ponadczasowo. Często mat wraca do mody i zajmuje najważniejsze miejsce wśród makijażowych trendów. Wtedy wszystkie chcemy mieć matowe, idealne usta. To jednak nie działa tak łatwo. Efekt matowych, idealnych ust uzyskujemy najczęściej na ustach pełnych, dużych zwłaszcza, jeśli wybrany odcień pomadki jest intensywny i ciemny. Taki kosmetyk optycznie zwęża i pomniejsza usta, przez co nie wszystkie kobiety przepadają za tego typu pomadkami. Jeśli masz dość wąskie usta i nie chcesz ich optycznie zmniejszać wybierz matową pomadkę w jasnym odcieniu i użyj konturówki o ton ciemniejszej, delikatnie wychodząc nią poza linię warg. 

Matowy makijaż ust dla blondynek i brunetek – jakie wybierać odcienie?

Matowe szminki świetnie prezentują się u brunetek i blondynek. Wybierane najczęściej na jesień i zimę maty dostępne są w szerokich paletach odcieni ciepłych i chłodnych, które łatwo dopasujesz do swojego typu urody. Blondynki i brunetki o ciepłym fototypie urody powinny wybierać kolory pomadek, napigmentowanych w odcieniach żółtego, pomarańczowego, czerwonego. Zimne pigmenty dedykowane są paniom o chłodnym kolorycie skóry, oczu i włosów. Kobiety o jasnych włosach, posiadające jasną oprawę oczu powinny wybierać jaśniejsze odcienie matowych pomadek, brunetki o wyraźnych rysach twarzy i intensywnie ciemnej oprawie oczu mogą sobie pozwolić na ciemniejsze odcienie. W ofercie najlepszych marek znajdziesz odpowiednie kolory jeżeli masz cerę śniadą lub czekoladową.