Pingwiniarze to pejoratywne określenie osób, które stereotypowo podchodzą do wybranych społeczności, krytykując je bez wyraźnych ku temu powodów.

Definicja – co to znaczy pingwiniarze

Pingwiniarze to pejoratywne określenie osób, które żywią nieukrywaną niechęć do wybranych społeczności (np. punka, wielbiciela anime, czy kibica). Nieustannie krytykują i obrażają społeczność, której nie darzą sympatią i którą postrzegają wyłącznie przez pryzmat stereotypu.


Przykłady użycia określenia pingwiniarze

  • – Fajne to anime.
    – Zaraz jakiś pingwiniarz pojawi się na forum i skrytykuje film od góry do dołu.
  • – Co on tak jedzie po tym gościu, który skrytykował komiksy anime?
    – To jakiś pingwiniarz anime. Akurat ten zawsze się czegoś doczepi.

Pingwiniarze – analiza i ciekawostki

Pierwsi pingwiniarze byli wrogo nastawieni do fanów anime. Publikowali w Internecie liczne memy z obrazkami z tych azjatyckich filmów animowanych, opatrując je napisem „NO ANIME” i grafiką pingwina – policjanta. To właśnie ten element publikowanych memów przesądził on nazwie grupy hejtujących i toksycznych osób – pingwiniarzy anty-anime. W odwecie powstała grupa pingwiniarzy anime, która krytykuje tych hejtujących anime. Niestety ta postawa buduje negatywny obraz fanów azjatyckich filmów animowanych. Zarówno więc zachowanie pingwiniarzy anime, jak i pingwiniarzy anty-anime jest krzywdzące.