Hejter to osoba, która zamieszcza (najczęściej w internecie) agresywne, negatywne komentarze na jakiś temat.

Definicja – co to znaczy hejter

Słowem „hejter” określa się osobę uprawiającą tzw. „hejt”, a więc publikującą bardzo negatywne, często agresywne oraz wulgarne komentarze na temat jakiejś osoby, przedmiotu, zjawiska itp. Sformułowania tego używa się w szczególności w kontekście internetowych forów, sekcji komentarzy na portalach społecznościowych oraz wszelkich innych miejsc, gdzie w sieci możliwe jest swobodne wyrażanie opinii na jakiś temat.


Przykłady użycia słowa hejter

  • Już nigdy nie zamieszczę żadnej kontrowersyjnej opinii na Facebooku. Liczba hejterów, którzy napisali komentarze pod moim ostatnim postem była tak duża, że wystarczy mi na jakiś czas.
  • W dzisiejszych czasach wszędzie w sieci znajdzie się przynajmniej kilku hejterów, którzy zmieszają z błotem cokolwiek zobaczą.

Hejter – analiza i ciekawostki

Słowo hejter jest fonetycznym zapisem angielskiego słowa „hater”, które oznacza kogoś, kto czegoś nienawidzi. Można więc powiedzieć, że jego znaczenie wywodzi się bezpośrednio ze znaczenia pierwowzoru.
Określenie to na tyle przyjęło się w języku polskim, że jest używane także oficjalnie w mediach oraz np. przez polityków.