Galerianka to dziewczyna uprawiająca seks z obcymi mężczyznami w zamian za prezenty.

Definicja – co to znaczy galerianka

Jako galerianki określa się dziewczyny, zazwyczaj nastoletnie, które szukają sponsorów, z którymi mogłyby uprawiać seks w zamian za kupowane im prezenty. Słowo to wywodzi się od faktu, że osoby takie zazwyczaj szukają mężczyzn w centrach handlowych. Kiedy zobaczą mężczyznę, który wygląda na dość majętnego, podchodzą i proponują seks w zamian za kupienie im konkretnego przedmiotu, zazwyczaj odzieży lub elektroniki. Jeśli uda im się dobić „umowy”, udają się następnie z mężczyzną najczęściej na parking galerii, gdzie wypełniają swoją jej część.


Przykłady użycia słowa galerianka

  • Zobacz na te małolaty, które się tu kręcą po galerii. Na bank to jakieś galerianki, widać jak się gapią na każdego kolesia, który wygląda na nadzianego.
  • Karolina wydawała się taką porządną dziewczyną a dowiedziałem się, że to zwykła galerianka. Podobno wystarczy jej kupić niezbyt drogie jeansy i zrobi co chcesz w samochodzie na parkingu.

Galerianka – analiza i ciekawostki

Słowo to zostało bardzo mocno rozpropagowane i trafiło do szerokiej świadomości społeczeństwa po wyprodukowanym w 2009 filmie o tym samym tytule, przedstawiającym losy kilku dziewcząt zajmujących się tego typu procederem.