Dziecko ałdi to prześmiewcze określenie młodego pokolenia wywodzącego się bezpośrednio z pokolenia dzieci neostrady.

Definicja – co to znaczy dziecko ałdi

Aby lepiej zrozumieć to pojęcie, musimy wrócić myślami do drugiej połowy lat 90, a także do początku XXI wieku. Wówczas, w Polsce postępowała popularyzacja Internetu, a jedną z nielicznych opcji dostępu do sieci była neostrada. Pojawiło się również pojęcie dzieci neostrady, które odnosiło się do niedojrzałych osób, głównie dzieci, które obrażały innych w Internecie, korzystając z anonimowości.
Obecnie, dzieci neostrady mają blisko lub ponad 30 lat i swoje dzieci. A że w przyrodzie nic nie ginie, dzieci neostrady często wychowują tzw. dzieci ałdi, które również wywyższają się oraz nie potrafią zaakceptować odmiennego zdania. Pojęcie odnosi się do preferencji marek samochodowych. Dzieci ałdi są święcie przekonane, że tylko niemieckie samochody odznaczają się wysoką jakością (np. Audi lub BMW), a cała reszta to szajs dla biedoty. Ulubiona rozrywka? Hejtowanie w sieci w wolnych chwilach.


Przykłady użycia słowa dziecko ałdi

  • – Ale szajsem jeździsz! Szubaru! Skośnookie nie potrafią robić dobrych samochodów! Nie lepiej kupić starsze Audi, ale przynajmniej z klasy premium? Lepszego auta nie znajdziesz!
    – Spadaj, nie każdy jest dzieckiem ałdi jak ty.