Brony – fan serialu animowanego „My Little Pony: Przyjaźń to magia” i wszystkiego co z nm związane. Alternatywnie jako liczba mnoga słowa „bron” oznaczającego piwo (od słowa „browar”).

Definicja – co to znaczy brony

Słowem Brony określa się zagorzałych fanów animowanego amerykańsko-kanadyjskiego serialu dla dzieci „My Little Pony: Przyjaźń to magia”, opowiadającego o przygodach kolorowych kucyków posiadających magiczne zdolności. Serial zdobył zaskakująco dużą bazę fanów również wśród dorosłych widzów. Jako „Bronies” określa się więc przede wszystkim dorosłych fanów serialu, w szczególności mężczyzn, choć nie jest to reguła. Osoby te często kolekcjonują wszelkie gadżety i pamiątki związane z serialem, przebierają się za ulubione postacie oraz spotykają się na przeróżnego rodzaju zlotach. Inne znaczenie słowa to oznaczenie piw (w liczbie mnogiej) – mówimy wtedy o liczbie mnogiej słowa „bron” (pochodzącego od słowa „browar”, występującego także w formie „bronek”).


Przykłady użycia słowa brony

  • Piotrek to rasowy brony – ma pół pokoju zawalone wszystkim co związane z My Little Pony.
  • Nigdy bym się nie spodziewał, że nasz nauczyciel od informatyki to brony.
  • Kupiłem Ci dwa brony tak jak prosiłeś – Żywca i Perłę.

Brony – analiza i ciekawostki

Liczba mnoga od „Brony” to „Bronies”. Określenie to jest połączeniem słów „bro” i „pony”. „Bro”, będące skrótem od angielskiego „brother”, oznacza brat/brachu, natomiast „pony” oznacza po angielsku kucyka. Termin ten prawdopodobnie został pierwszy raz użyty na internetowym forum obrazkowym 4chan.